Przejdź do treści

Alternatywy dla Brevo do automatyzacji marketingu (2026)

Alternatywy dla Brevo, które warto wziąć pod uwagę w automatyzacji marketingu w 2026 roku, to Positive User (dawniej Sarbacane) jako francuski pakiet wszystko w jednym, GetResponse dla nielimitowanych przepływów przy małym budżecie, ActiveCampaign dla głębi automatyzacji, Klaviyo dla sklepów internetowych, Plezi i Webmecanik dla francuskiego B2B, Mautic do self-hostingu i Customer.io dla zdarzeń produktowych. fromHello jest open source (AGPL-3.0); jego chmura jest we wczesnym dostępie.

Zaktualizowano 13 min czytaniaAutor: fromHello

Najważniejsze wnioski

  1. Wybieraj według zadania, które Brevo wykonuje dla Ciebie dziś: newslettery i automatyzacja od francuskiego dostawcy (Positive User), nielimitowane przepływy przy małym budżecie (GetResponse), głębsza automatyzacja (ActiveCampaign), sklep internetowy (Klaviyo), nurturing leadów B2B od francuskich dostawców (Plezi, Webmecanik), zdarzenia produktowe (Customer.io) albo kod, który uruchamiasz samodzielnie (Mautic, fromHello).

  2. Brevo rozlicza według wolumenu e-maili i ogranicza liczbę kontaktów przechowywanych w każdym progu; automatyzacja w Brevo obejmuje 2000 kontaktów aż do planu Standard (18 USD miesięcznie), a WhatsApp i mobilne powiadomienia push są dostępne dopiero w planie Professional (499 USD). Większość alternatyw rozlicza zamiast tego według kontaktów lub profili, więc licz koszt dla swojej listy, a nie tylko dla wysyłek.

  3. Każde narzędzie z tej listy poza fromHello wysyła też newslettery i jednorazowe kampanie. fromHello wysyła wyłącznie przez ścieżki uruchamiane przez to, co robią ludzie, więc jeśli potrzebujesz newslettera, zachowaj do niego osobne narzędzie.

  4. Trzy narzędzia są francuskie (Positive User, Plezi i Webmecanik, którego produkt jest zbudowany na bazie Mautic), a jedno polskie (GetResponse). Dwa są open source: Mautic (GPL-3.0-or-later), z francuskimi firmami hostingowymi, jeśli wolisz go nie utrzymywać, i fromHello (AGPL-3.0).

Zestawienie

Jeden wiersz na narzędzie, w kolejności z poniższej listy, sprawdzony na stronach każdego dostawcy 13 października 2026; źródła są na końcu strony. Dla porównania: plan Starter w Brevo kosztuje 9 USD miesięcznie za 5000 e-maili i 500 kontaktów, automatyzacja obejmuje 2000 kontaktów aż do planu Standard (18 USD), a Professional zaczyna się od 499 USD.

NarzędzieAutomatyzacja odPodstawa rozliczeniaKanałyWyzwalacze zdarzeńOpen sourceNajlepsze zastosowanie
Positive User69 €/mies. w rozliczeniu rocznym: 5 aktywnych przepływówPlan i roczny limit e-maili; kontakty bez limituE-mail, SMS, WhatsApp; web push w planie za 499 €Śledzenie strony i zdarzeń od 199 €/mies.NieNewslettery i automatyzacja od francuskiego dostawcy
GetResponse16 €/mies. (1000 kontaktów): 1 przepływ; bez limitu od 54 €Wielkość listyE-mail, web push; SMS i push mobilny w planie EnterpriseWizyty na stronie, zakupy, porzucone koszykiNieNielimitowane przepływy przy małym budżecie
ActiveCampaign15 USD/mies. w rozliczeniu rocznym (1000 kontaktów): 5 akcji na automatyzacjęKontakty i plan (od 1 do 5 użytkowników)E-mail; SMS i WhatsApp jako dodatki oraz komunikaty na stronie od planu PlusTak; zdarzenia niestandardowe od planu Plus (49 USD)NieGłęboka automatyzacja z dodatkiem CRM
KlaviyoBezpłatnie do 250 aktywnych profili; plan Email od 20 USD/mies.Aktywne profile i wiadomościE-mail, SMS/RCS, WhatsApp, push mobilnyPrzepływy (flows) oparte na metrykach, takich jak zamówienieNieSklepy internetowe
PleziPrzepływy od 799 €/mies. (4000 kontaktów); Plus 169 €/mies., zobowiązanie rocznePlan z kontaktami w cenieE-mail, formularze, strony doceloweWizyty na stronach, pobrania, wysłane formularzeNieNurturing leadów we francuskim B2B
Webmecanik450 €/mies. w rozliczeniu rocznym (10 000 kontaktów)Kontakty z adresem e-mail; wysyłki i użytkownicy bez limituE-mail, strony docelowe, formularze; kampanie wielokanałoweŚledzenie strony i zdarzeńZbudowany na bazie Mautic, sprzedawany jako SaaSMautic jako usługa zarządzana, ze wsparciem po francusku
MauticBezpłatnie przy self-hostingu; hostowany od 150 €/mies. bez VATTwoje serwery albo plan firmy hostingowejE-mail; SMS i web push przez integracjeAkcje kontaktów; kampanie uruchamiane cronemTak, GPL-3.0-or-laterZespoły, które utrzymają własny serwer
Customer.io100 USD/mies. przy płatności miesięcznej (5000 profili)Profile: osoby i obiektyE-mail, SMS, powiadomienia push, in-app, WhatsAppTak, zdarzenia z Twojej aplikacjiNieZespoły produktowe z danymi o zdarzeniach
fromHello39 €/mies. bez VAT w planie Core (2500 kontaktów)Kontakty rozliczeniowe, jako średnia dziennaE-mail, SMS, in-app, web push, grupy odbiorców reklamTak; segmenty przeliczane przy każdym zdarzeniuTak, AGPL-3.0; chmura we wczesnym dostępieŚcieżki uruchamiane przez to, co robią ludzie, na otwartym kodzie

Ceny w takiej postaci, w jakiej pokazywała je strona każdego dostawcy 13 października 2026: w euro dla GetResponse, Positive User, Plezi, Webmecanik i firmy hostingowej Mautic, w dolarach amerykańskich dla pozostałych. Kontakty, profile i subskrybenci to określenia, którymi każdy dostawca sam nazywa to, co nalicza.

Krótka lista

Brevo, dawniej Sendinblue, to francuski pakiet wszystko w jednym zbudowany wokół kampanii e-mailowych i newsletterów, z SMS-ami, WhatsApp, CRM-em sprzedażowym, czatem na żywo i stronami docelowymi, rozliczany według wolumenu e-maili. Jego automatyzacja ma ograniczenia, które warto znać przed porównaniem: przepływy obejmują 2000 kontaktów aż do planu Standard, WhatsApp i mobilne powiadomienia push są dostępne dopiero w planie Professional, a każdy próg e-mailowy ogranicza liczbę kontaktów, które możesz przechowywać. Ta strona dotyczy właśnie automatyzacji: narzędzi, które uruchamiają wiadomości na podstawie tego, co robią ludzie. Jeśli od Brevo potrzebujesz newslettera, wystarczy narzędzie do newsletterów, a kilka z nich wymieniamy na końcu. Porównanie jeden do jednego znajdziesz na stronie fromHello vs Brevo.

Jak wybieraliśmy

Wybraliśmy narzędzia, które prowadzą wieloetapowe automatyzacje uruchamiane przez to, co robią ludzie, i które kupujący zestawiają z Brevo, a potem porównaliśmy cenę wejścia do automatyzacji, to, co liczy rachunek, kanały natywne, wyzwalacze zdarzeń i licencję. 13 października 2026 przeczytaliśmy cennik, strony produktowe i centrum pomocy każdego dostawcy, z Francji: ceny podajemy w dolarach amerykańskich dla dostawców amerykańskich i w euro dla europejskich, tak jak pokazuje je każdy dostawca, a tabela zaznacza, kiedy cena dotyczy rozliczenia rocznego lub nie obejmuje VAT. To analiza materiałów źródłowych: na potrzeby tej aktualizacji nie testowaliśmy każdego narzędzia w praktyce. Tworzymy fromHello, dlatego jest na końcu listy i oceniamy je według tych samych kryteriów, także tam, gdzie wypada słabiej.

  1. Positive User

    Własnościowa (SaaS)

    Najlepsze zastosowanie

    Francuskie zespoły, które chcą narzędzia podobnego do Brevo od innego francuskiego dostawcy: newslettery, SMS-y, WhatsApp i automatyzacja w jednym narzędziu.

    Mocne strony

    • Najbliższy odpowiednik Brevo na tej liście: kampanie e-mailowe, SMS-y i WhatsApp od planu podstawowego, z biblioteką gotowych przepływów, a dalej śledzenie strony i zdarzeń, pop-upy i personalizacja strony w pakiecie Marketing Automation Suite, za 199 € miesięcznie w rozliczeniu rocznym.
    • Francuski: produkt znany wcześniej jako Sarbacane należy do Positive, grupy z siedzibą w Hem pod Lille, z francuską linią telefoniczną. Firma deklaruje, że rozwija i hostuje platformę w Europie, i ma certyfikat ISO 27001.
    • Kontakty bez limitu w każdym planie: płacisz za plan i roczny limit e-maili (60 000 e-maili rocznie w wymienionych planach), a nie za wielkość listy.

    Na co uważać

    • Rozliczenie roczne, a automatyzacja jest limitowana: 5 aktywnych przepływów w planie Campaigns (69 € miesięcznie), 20 w Marketing Automation Suite i 100 w Customer Engagement Platform (499 €).
    • 60 000 e-maili rocznie to 5000 miesięcznie: duża lista newsletterowa szybko przerasta ten limit, więc wyceniaj wolumen, który faktycznie wysyłasz.
    • Web push i rekomendacje produktów są dostępne dopiero w planie za 499 €, a narzędzia sprzedażowe i do obsługi klienta to dodatki za 59 € miesięcznie.
  2. GetResponse

    Własnościowa (SaaS)

    Najlepsze zastosowanie

    Małe zespoły, które chcą nielimitowanych przepływów, stron docelowych i web push za cenę planu dla małej listy.

    Mocne strony

    • Plan Marketer (54 € miesięcznie przy 1000 kontaktów, płatny co miesiąc) daje nielimitowane przepływy automatyzacji, odzyskiwanie porzuconych koszyków, lejki sprzedażowe i nielimitowany web push, a nielimitowana wysyłka e-maili jest w każdym planie.
    • Przepływy reagują na zachowanie: wizyty na stronie, zakupy, porzucone koszyki i aktywność w e-mailach mogą uruchamiać wiadomości lub przenosić osoby między segmentami, z tagami i wskaźnikami zaangażowania.
    • Europejski i obecny na rynku od dawna: założony w Polsce w 1998 roku, z webinarami, kreatorem stron i narzędziami do kursów w planie Creator (62 € miesięcznie).

    Na co uważać

    • Starter (16 € miesięcznie) obejmuje jeden niestandardowy przepływ; automatyzacja opisana na tej karcie zaczyna się od planu Marketer.
    • SMS-y, mobilne powiadomienia push, e-maile transakcyjne i dedykowany adres IP to funkcje planu Enterprise, wyceniane na zapytanie.
    • Cennik nie wymienia planu darmowego: zamiast niego jest 14-dniowy okres próbny.
  3. ActiveCampaign

    Własnościowa (SaaS)

    Najlepsze zastosowanie

    Zespoły, których automatyzacje przerosły możliwości Brevo: wiele rozgałęzień, warunków i celów, z dodatkiem CRM obok.

    Mocne strony

    • Rozbudowany wizualny kreator automatyzacji z wieloma wyzwalaczami, celami i treścią warunkową oraz wyzwalaczem „Event is recorded” dla tego, co ludzie robią na Twojej stronie lub w Twojej aplikacji.
    • Grupy odbiorców do prospectingu i retargetingu na platformach Google, Facebook i LinkedIn od planu Plus, a WhatsApp i SMS jako dodatki od tego samego planu.
    • Serwer MCP w każdym planie, więc Claude lub ChatGPT może pracować na koncie, obok funkcji AI, które ActiveCampaign nazywa Active Intelligence.

    Na co uważać

    • Rozliczenie według kontaktów i planu; w cenie jest od 1 do 5 użytkowników. Starter (15 USD miesięcznie za 1000 kontaktów, w rozliczeniu rocznym) ogranicza każdą automatyzację do pięciu akcji i wysyła tylko e-maile; nielimitowane akcje, strony docelowe i automatyzacja wielokanałowa zaczynają się od planu Plus, za 49 USD.
    • Bez natywnych powiadomień push: działają przez integracje, a komunikaty na stronie, czyli powierzchnia in-app, zaczynają się od planu Plus.
    • Brak planu darmowego: zamiast niego 14-dniowy okres próbny i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
  4. Klaviyo

    Własnościowa (SaaS)

    Najlepsze zastosowanie

    Sklepy internetowe: przepływy, które startują przy zamówieniach, przeglądaniu i obniżkach cen, z e-mailem, SMS-ami i WhatsApp w jednym miejscu.

    Mocne strony

    • Przepływy (flows) uruchamiają się na podstawie list, segmentów, metryk takich jak złożone zamówienie, właściwości z datami, obniżek cen i niskich stanów magazynowych, z integracjami sklepów w tle.
    • E-mail, wiadomości tekstowe (SMS i RCS), WhatsApp i mobilne powiadomienia push są ogólnodostępne, a serwer MCP Klaviyo pozwala agentom AI odczytywać dane konta i wykonywać na nim działania.
    • Plan darmowy do 250 aktywnych profili i 500 wysyłek e-maili miesięcznie, potem plan Email od 20 USD miesięcznie i plan Email + SMS od 35 USD.

    Na co uważać

    • Rozliczanie według aktywnych profili, czyli kontaktów, które mogą otrzymywać e-mail marketing, oraz według wolumenu wiadomości, więc cenę wyznacza wielkość listy.
    • Kilka wyzwalaczy (zamówienia, obniżki cen, niskie stany magazynowe) zakłada istnienie sklepu; zespół B2B bez sklepu skorzysta z mniejszej ich liczby.
    • Ceny są w dolarach amerykańskich, także na francuskich stronach.
  5. Plezi

    Własnościowa (SaaS)

    Najlepsze zastosowanie

    Francuskie firmy B2B, które pielęgnują leady treściami: formularze, strony docelowe, scoring i synchronizacja z CRM-em, ze wsparciem po francusku.

    Mocne strony

    • Stworzony z myślą o generowaniu leadów B2B: formularze, strony docelowe, automatyczny scoring leadów i e-maile marketingowe od planu Plus, z synchronizacją z CRM-em.
    • Przepływy uruchamiają się przy wizytach na stronach, pobraniach treści, wysłaniu formularzy i na podstawie segmentów, a plan Star dodaje Smart Campaign od Plezi, która buduje sekwencję nurturingową dla każdego potencjalnego klienta.
    • Francuska firma (Paryż, założona w 2015 roku, część grupy Lundi Matin), z dedykowanym opiekunem klienta, nielimitowaną liczbą e-maili i bez limitu aktywnych przepływów.

    Na co uważać

    • Przepływy zaczynają się od planu Star, za 799 € miesięcznie za 4000 kontaktów; Plus (169 € miesięcznie, 1000 kontaktów) ma scoring i e-maile, ale bez przepływów.
    • Plany wymagają zobowiązania rocznego lub dwuletniego.
    • Kanałem jest e-mail: lista funkcji nie wymienia SMS-ów, WhatsApp ani powiadomień push.
  6. Webmecanik

    Własnościowa (SaaS, na bazie Mautic)

    Najlepsze zastosowanie

    Francuskie zespoły B2B, które chcą głębi Mautic jako usługi zarządzanej, ze szkoleniami i dedykowanym opiekunem ds. sukcesu klienta.

    Mocne strony

    • Webmecanik Automation to SaaS zbudowany na bazie Mautic, sprzedawany przez francuską firmę, która jest partnerem projektu Mautic, z dokumentacją po francusku i dedykowanym opiekunem ds. sukcesu klienta.
    • Cena zależy od liczby kontaktów z adresem e-mail, z nielimitowanymi wysyłkami, użytkownikami, stronami docelowymi i formularzami: 450 € miesięcznie za 10 000 kontaktów w planie Entreprise, w rozliczeniu rocznym (500 € przy płatności miesięcznej).
    • Śledzenie strony i zdarzeń, zaawansowany scoring leadów, testy A/B i account-based marketing; Webmecanik deklaruje, że jego dane są przechowywane przede wszystkim we Francji, a jego szkolenia mają certyfikat Qualiopi, więc francuskie firmy mogą je sfinansować przez swój OPCO.

    Na co uważać

    • Cena wejścia na miarę średnich list: drabinka zaczyna się od 10 000 kontaktów, a Premium kosztuje 563 € miesięcznie w rozliczeniu rocznym.
    • Onboarding i szkolenia są wyceniane osobno.
    • Plany Automation zaczynają się od prośby o demo, a nie od samodzielnej rejestracji.
  7. Najlepsze zastosowanie

    Zespoły, które chcą szerokiego zakresu kampanii jak w Brevo (e-maile, formularze, strony docelowe, scoring) na kodzie, który uruchamiają samodzielnie.

    Mocne strony

    • Wolne oprogramowanie na licencji GPL-3.0-or-later, z kampaniami, e-mailami do segmentów, formularzami, stronami docelowymi, scoringiem leadów i REST API; wersja 7.2.1 ukazała się 23 września 2026.
    • Twoja baza danych i Twoje serwery: kontakty zostają tam, gdzie go uruchamiasz, a dostawca wysyłki to Twój wybór.
    • Pomoc po francusku, jeśli jej potrzebujesz: Webmecanik sprzedaje SaaS zbudowany na bazie Mautic, WebAnyOne z Lyonu hostuje instancję Mautic od 150 € miesięcznie bez VAT do 10 000 kontaktów, a oficjalny partner projektu, Dropsolid, zaczyna od 247,50 € miesięcznie w rozliczeniu rocznym.

    Na co uważać

    • Kampanie i segmenty działają przez zadania cron, więc moment ich wykonania zależy od tego, jak często serwer je uruchamia; zaplanuj budżet na aktualizacje PHP i utrzymanie kolejki.
    • SMS i web push działają przez integracje (Twilio, OneSignal), a nie jako kanały wbudowane.
    • Na umowę na oficjalny hosting ogłoszono przetarg: projekt spodziewa się nowego dostawcy od 1 marca 2027.
  8. Customer.io

    Własnościowa (SaaS)

    Najlepsze zastosowanie

    Zespoły produktowe i SaaS, które wysyłają wiadomości na podstawie zdarzeń śledzonych przez ich aplikację.

    Mocne strony

    • Przepływy uruchamiane zdarzeniami obejmujące e-mail, SMS, powiadomienia push, in-app, WhatsApp i LINE, z obiektami dla kont i integracjami danych.
    • Essentials zaczyna się od 100 USD miesięcznie za 5000 profili, przy płatności miesięcznej, z milionem e-maili miesięcznie.
    • Centra danych w USA lub UE w każdym planie oraz serwer MCP.

    Na co uważać

    • Profile obejmują osoby i obiekty, a Premium zaczyna się od 1000 USD miesięcznie w rozliczeniu rocznym.
    • Działa na Twoich danych o zdarzeniach: Twoja aplikacja musi wysyłać zdarzenia przez jego SDK lub API, zanim przepływy będą mogły z nich korzystać.
  9. fromHello

    AGPL-3.0Cloud we wczesnym dostępie

    Najlepsze zastosowanie

    Zespoły, które chcą ścieżek uruchamianych przez to, co robią ludzie, na kodzie open source, który mogą hostować samodzielnie, i nie potrzebują newsletterów.

    Mocne strony

    • Ścieżki uruchamiane przez to, co robią ludzie: śledzenie first-party, segmenty przeliczane przy każdym zdarzeniu i wizualny kreator z 14 typami węzłów dla e-maili, SMS-ów, banerów i okien modalnych in-app oraz grup odbiorców reklam (Meta, LinkedIn, Google), a powiadomienia web push są wbudowane w platformę.
    • AGPL-3.0 i możliwość self-hostingu na Postgresie + Redisie, z własnym dostawcą e-maili; fromHello Cloud zaczyna się od 39 € miesięcznie bez VAT w planie Core, za 2500 kontaktów, bez limitu użytkowników. Panel jest dostępny po angielsku i po francusku.
    • Twoja własna AI łączy się przez MCP: 59 narzędzi do tworzenia segmentów, ścieżek i szablonów oraz odczytywania analityki. Żadne narzędzie nie wysyła wiadomości, a ścieżka zbudowana przez Twoją AI pozostaje szkicem, dopóki nie zostanie opublikowana.

    Na co uważać

    • fromHello Cloud udostępniamy w ramach wczesnego dostępu, a każde inne narzędzie na tej liście jest ogólnodostępne. Self-hosting to droga, którą możesz zaplanować; do fromHello Cloud prowadzi lista oczekujących.
    • Bez newsletterów i jednorazowych kampanii, a także bez CRM-a, czatu, stron docelowych i formularzy: jeśli to z ich powodu korzystasz z Brevo, zachowaj do nich osobne narzędzie.
    • Bez WhatsApp, bez mobilnych powiadomień push i bez integracji ze sklepem, koszykiem czy zamówieniami.

Często wymieniane, ale nie na tej liście

Te narzędzia pojawiają się w innych zestawieniach alternatyw dla Brevo. Każde pominęliśmy z jednego powodu, sprawdzonego 13 października 2026.

  • HubSpot (otwiera się w nowej karcie)

    Platforma CRM rozliczana za użytkownika. Jej cennik umieszcza zaawansowaną automatyzację w planie Professional, za 90 € miesięcznie za użytkownika w rozliczeniu rocznym; omawia ją nasze zestawienie alternatyw dla HubSpot.

  • MailerLite (otwiera się w nowej karcie)

    Przede wszystkim narzędzie do newsletterów: plan darmowy obejmuje 250 subskrybentów i 3 automatyzacje, a plany płatne podnoszą ten limit do 50 automatyzacji, a potem go znoszą.

  • Mailjet (otwiera się w nowej karcie)

    Kampanie e-mailowe i API e-mailowe od Sinch, z automatyzacjami od planu Premium, za 29 USD miesięcznie za 15 000 e-maili: przede wszystkim narzędzie do wysyłki.

  • Listmonk (otwiera się w nowej karcie)

    Open source (AGPL-3.0) i hostowany samodzielnie, do newsletterów i e-maili transakcyjnych, bez automatyzacji uruchamianych zdarzeniami. Najnowsze wydanie to v6.2.0, z czerwca 2026.

  • Dittofeed (otwiera się w nowej karcie)

    Ścieżki open source (MIT), w trybie utrzymania od sierpnia 2026: opiekun projektu wstrzymał rozwój nowych funkcji.

FAQ

Najczęstsze pytania

  • Jaka jest najlepsza alternatywa dla Brevo do automatyzacji marketingu?

    To zależy od tego, dlaczego odchodzisz. Dla newsletterów i automatyzacji od innego francuskiego dostawcy – Positive User (dawniej Sarbacane). Dla nielimitowanych przepływów przy małym budżecie – GetResponse. Dla głębszej automatyzacji – ActiveCampaign. Dla sklepu internetowego – Klaviyo. Dla nurturingu leadów we francuskim B2B – Plezi lub Webmecanik. Dla zdarzeń produktowych – Customer.io. Do samodzielnego uruchamiania – Mautic albo fromHello, którego chmura jest we wczesnym dostępie.

  • Czy istnieje francuska alternatywa dla Brevo?

    Tak, na tej liście są trzy. Positive User, dawniej Sarbacane, jest najbardziej zbliżony do Brevo: newslettery, SMS-y, WhatsApp i automatyzacja, od 69 € miesięcznie w rozliczeniu rocznym. Plezi i Webmecanik to automatyzacja marketingu B2B do nurturingu leadów: Plezi od 169 € miesięcznie, z przepływami od 799 €, a Webmecanik, zbudowany na bazie Mautic, od 450 €. Brevo to zresztą także francuska firma.

  • Czy istnieje alternatywa open source dla Brevo?

    Tak. Mautic (GPL-3.0-or-later) obejmuje kampanie, e-maile, formularze, strony docelowe i scoring leadów na Twoim własnym serwerze, a francuskie firmy hostingowe mogą go dla Ciebie utrzymywać. fromHello (AGPL-3.0) obejmuje ścieżki uruchamiane przez to, co robią ludzie, bez newsletterów: hostuj je samodzielnie albo korzystaj z fromHello Cloud, we wczesnym dostępie. Do samych newsletterów lżejszą opcją jest Listmonk (AGPL-3.0).

  • Które alternatywy dla Brevo wysyłają też newslettery?

    Wszystkie poza fromHello. Positive User, GetResponse, ActiveCampaign, Klaviyo, Plezi, Webmecanik, Mautic i Customer.io wysyłają jednorazowe kampanie oprócz automatyzacji. fromHello wysyła wyłącznie przez ścieżki, więc jeśli potrzebujesz regularnego newslettera, zachowaj do niego osobne narzędzie.

  • Jak ceny Brevo wypadają na tle tych alternatyw?

    Brevo rozlicza według wolumenu e-maili: Starter kosztuje 9 USD miesięcznie za 5000 e-maili, a każdy próg ogranicza liczbę kontaktów, które możesz przechowywać (500 w tym progu, 500 000 od progu 20 000 e-maili, za 32 USD). Automatyzacja obejmuje 2000 kontaktów aż do planu Standard, od 18 USD, a WhatsApp i mobilne powiadomienia push wymagają planu Professional, od 499 USD. Większość alternatyw rozlicza zamiast tego według kontaktów lub profili: ActiveCampaign od 15 USD miesięcznie za 1000 kontaktów w rozliczeniu rocznym, GetResponse od 16 € przy 1000 kontaktów, Klaviyo od 20 USD według aktywnych profili, Customer.io od 100 USD za 5000 profili. Positive User rozlicza według planu i limitu e-maili, bez limitu kontaktów.

  • Czy mogę przenieść automatyzacje z Brevo do innego narzędzia?

    Kontakty przeniesiesz: Brevo eksportuje je do pliku CSV, a każde narzędzie z tej listy przyjmuje import CSV lub zapis przez API. Automatyzacje, segmenty i szablony nie przenoszą się jako obiekty, więc odbuduj je w nowym narzędziu. Wyeksportuj też kontakty wypisane i zablokowane i wczytaj je jako listę wykluczeń przed pierwszą wysyłką. Wyjątkiem jest fromHello: wypisań nie da się do niego zaimportować, więc pomiń te kontakty w pliku, który do niego przenosisz.

Źródła

  1. Brevo – cennik, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  2. Brevo – wszystkie funkcje według planów, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  3. Brevo – cennik dla LLM-ów, z API cennika, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  4. Positive User – cennik (po francusku), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  5. Positive User – automatyzacja marketingu (po francusku), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  6. Positive – strona główna grupy (Positive User, dawniej Sarbacane; Hem, Francja), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  7. GetResponse – cennik, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  8. GetResponse – automatyzacja marketingu, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  9. GetResponse – o nas, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  10. ActiveCampaign – cennik i porównanie planów, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  11. ActiveCampaign – uruchamianie automatyzacji przez śledzenie zdarzeń (centrum pomocy), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  12. Klaviyo – cennik (strona francuska, w dolarach amerykańskich), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  13. Klaviyo – pierwsze kroki z przepływami (centrum pomocy), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  14. Klaviyo – llms.txt (kanały i dostępność), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  15. Plezi – cennik (po francusku), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  16. Plezi – przepływy (po francusku), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  17. Plezi – o firmie (po francusku), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  18. Webmecanik – cennik (po francusku), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  19. Webmecanik – o firmie (po francusku), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  20. Mautic – profil partnera Webmecanik, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  21. Mautic – wydania, 7.2.1 (23 września 2026), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  22. Mautic – licencja, GPL-3.0-or-later, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  23. Mautic – zadania cron (dokumentacja), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  24. Mautic – powiadomienia webowe (dokumentacja), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  25. Mautic – Mautic zarządzany przez Dropsolid, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  26. Mautic – zapytanie ofertowe na oficjalnego dostawcę hostingu, 20 lipca 2026 (sprawdzono 13 paź 2026) (otwiera się w nowej karcie)
  27. WebAnyOne – Mautic zarządzany (po francusku), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  28. Customer.io – cennik, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  29. Customer.io – wyzwalacze automatyzacji (dokumentacja), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  30. Customer.io – wysyłki jednorazowe (dokumentacja), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  31. HubSpot – cennik, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  32. MailerLite – cennik, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  33. Mailjet – cennik, sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  34. Listmonk – wydania, v6.2.0 (26 czerwca 2026), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)
  35. Dittofeed – tryb utrzymania, zgłoszenie nr 1847 na GitHubie (10 sie 2026), sprawdzono 13 paź 2026 (otwiera się w nowej karcie)

Wczesny dostęp

fromHello Cloud

Nikt nie zakłada firmy, żeby była mała.

Wczesny dostęp do fromHello Cloud otwieramy etapami. Onboarding prowadzimy razem z Tobą: pomagamy wszystko skonfigurować i przenieść Twoje kontakty.

Napiszemy do Ciebie, gdy otworzymy Ci dostęp. Bez spamu.

Jeszcze nie teraz? Zobacz na GitHubie